Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

Omnibus 2011/2012

     
Omnibus 2011/2012
 

W nowym roku szkolnym nauczyciele Zespołu Szkół  w Deszcznie zorganizowali konkurs zatytułowany „OMNIBUS”. We wrześniu uczniowie mieli możliwość zgłaszania swojego udziału.  W każdym miesiącu odbywa się jedna runda turnieju. Bierze w niej udział od 7 do 9 uczniów. Sprawdzana jest ich wiedza z zakresu wszystkich przedmiotów. Uczestnik z najwyższą liczbą punktów uzyskuje tytuł „OMINBUSA  MIESIĄCA” . Czerwiec to ostatni miesiąc rywalizacji, a zarazem wielki finał. Spotykają się w nim wszyscy laureaci poszczególnych miesięcy. Swoją wiedzę mogą poszerzyć nie  tylko uczestnicy konkursu, ale też uczniowie, którzy kibicują  klasowym przedstawicielom.

  Omnibus września 

   We wrześniu do walki o tytuł „OMNIBUSA MIESIĄCA” stanęli pierwsi uczniowie. Bez większych problemów poradzili sobie z pytaniami. Pierwsza runda zakończyła się wygraną Bartosza Olszewskiego z kl. IIIA. Każdy przegrany uczestnik ma możliwość wystartowania po raz kolejny w innym miesiącu. Zwiększa wówczas swoją szansę na zostanie „OMNIBUSEM”. W tym miesiącu ponownie do konkursu zgłosiło się 5 osób. 

  Onibus października

    W październiku do walki o tytuł „OMNIBUSA MIESIĄCA” stanęli kolejni uczniowie. Wykazali się dużą wiedzą, odpowiadając prawidłowo na wiele pytań. Druga runda zakończyła się wygraną Łukasza Kowalskiegoz klasy II B. Po raz kolejny każdy przegrany uczestnik może ponownie wystartować w następnym miesiącu. Zwiększa się wówczas jego szansa na zostanie „OMNIBUSEM”. Z tej możliwości w listopadzie skorzystały  cztery osoby.

  Omnibus listopada

Nadszedł kolejny miesiąc rywalizacji. W wyniku zaciętej walki pomiędzy wszystkimi uczniami biorącymi udział w konkursie  omnibusem listopada został Kajetan Pawłowski. Gratulujemy zwycięzcy i z niecierpliwością czekamy na następną rundę konkursu

  Omnibus grudnia

         W ostatnim nauki w tym roku odbyła się kolejna runda konkursu "Omnibus". W  grudniu do walki stanęło 6 uczniów. Uczestnicy świetnie sobie poradzili. Pojawiło się wiele podchwytliwych pytań np." Co ma wspólnego Biały Dom z barakiem?". Wywołały one spore zdziwienie, ale pamiętajmy, że mądry uczeń powinien wiedzieć prawie wszystko :) Po zaciętej walce OMNIBUSEM GRUDNIA został Oskar Olszewski. Gratulujemy zwycięzcy i życzymy powodzenia w finale. 

Omnibus stycznia

Po wielu próbach omnibusem stycznia został Tobiasz Przybył, który od samego początku miał przewagę punktową nad pozostałymi uczestnikami. W czasie konkursu emocje sięgały zenitu. Publiczność podpowiadała innym uczniom, z czego nasi jurorzy nie byli zadowoleni. Teraz pozostaje nam czekać na kolejną edycję konkursu,  by dowiedzieć się, kto dotrze do czerwcowego finału.

Omnibus lutego

 Walka, w kolejnej rundzie konkursu, była bardzo wyrównana. Trzy  osoby ukończyły ją z taką samą liczbą punktów. W związku z tym komisja konkursowa zadecydowała o dogrywce. Po zaciętej walce omnibusem lutego został nasz kolega z klasy I c- Tomek Ostrzeniewski. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy powodzenia w finale. Z niecierpliwością czekamy też na kolejną rundę

  Omnibus marca

       Poznaliśmy już omnibusa kolejnego miesiąca. Został nim Rafał Barna, który pokonał swoich rywali w marcowej rundzie konkursu. Walka była zacięta, a pytania jak zawsze interesujące. Uczniowie cały czas próbują swoich sił. Życzymy wygranemu powodzenia w finale, a pozostałym uczestnikom- szczęścia i sił do startu  w kolejnych rundach.

Omnibus kwietnia

      Kolejny miesiąc rywalizacji zakończył się wygraną Michała Kosima, który został omnibusem kwietnia. Udało mu się wygrać po wielu wcześniejszych próbach. Jak widać, warto  nie poddawać się. Życzymy powodzenia w finale!

  Omnibus maja
Omnibusem maja został Grzegorz Szymański, który wywalczył pierwsze miejsce po dogrywce z Maciejem Tomczakiem. Walka była zacięta, a różnica punktowa niewielka. Pojawiły się zaskakujące pytania, ale nasz omnibus znakomicie sobie z nimi poradził. Trzymamy kciuki za wszystkich wygranych, bo już w czerwcu odbędzie się finał roku!
 
FINAŁ

 

Finał roku konkursu Omnibus mamy już za sobą. Wszyscy wygrani mieli za zadanie rozwiązać test pisemny z matematyki i fizyki , a po dwóch dniach odbył się wielki finał. Zwyciezcy poszczególnych miesięcy rywalizowali w kilku rundach. Mieli możliwość wybrać przedmiot, z którego chcieliby usłyszeć pytanie, ale były również przedmioty obowiązkowe (język angielski i niemiecki). Walka była niezwykle zacięta. Emocje nie opadły ani na chwilę. W rezultacie największą wiedzą popisał się Michał Kosim, uczeń klasy II B, który zdobył tytuł   OMNIBUSA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa zarówno Michałowi, jak i pozostałym uczestnikom, bo nikt nie był przegrany. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody. Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym. 

                                                   Agata Drynko, Anita Szupryczyńska

 

Finał konkursu OMNIBUS 2012 

  

Realizowane projekty