Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

Internetowy Teatr dla Szkół

 „Internetowy Teatr dla Szkół” 

Na początku lutego bieżącego roku Szkoła Podstawowa w Deszcznie otrzymała informację z Telewizji Polskiej SA, będącą zaproszeniem do wzięcia udziału w przedsięwzięciu „Internetowy Teatr dla Szkół”.

Jest to inicjatywa Telewizji Polskiej SA, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Skierowana jest zwłaszcza do uczniów z małych miejscowości, często oddalonych od placówek teatralnych, z zamiarem nie tylko urozmaicenia zajęć szkolnych, ale również  zaszczepienia w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.

Idea spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń, o czym można przeczytać w sprawozdaniach z wydarzenia, przygotowanych przez uczniów klas VI.

Aleksandra Atroszko- Szlachtowicz

  

Sprawozdanie ze spektaklu

 

Dnia 20 lutego 2013 roku o godzinie 10.00 w Sali nr 26 naszej szkoły odbył się spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, z cyklu „Internetowy Teatr dla Szkół”. Sztuka była wystawiana przez poznański Teatr Muzyczny. Uczniowie w nim uczniowie klas VI.

Pierwszy akt opowiadał o przybyciu Ani- głównej bohaterki- na tytułowe Zielone Wzgórze i jej licznych przygodach. Następnie była przerwa, podczas której uczniowie mogli coś zjeść i się napić. Po niej nastąpił drugi akt, który opowiadał o losach dorosłej już Ani, śmierci Mateusza i problemach finansowych Maryli. Aktorzy grali i śpiewali znakomicie. Po zakończeniu wszyscy widzowie byli zachwyceni. Nagrodzili wykonawców gromkimi brawami i wychodzili z sali z wypiekami na twarzy.

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć więcej spektakli z tego projektu, gdyż bardzo mnie zainteresowały.

Konrad Korzeniewski

  

Sprawozdanie 

20.03.2013 r. w Szkole Podstawowej w Deszcznie odbył się internetowy spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. W spektaklu brały udział klasy VI a i VI b oraz Dyrektor szkoły- Pan Andrzej Graczyk i nauczycielka języka polskiego- Pani Aleksandra Atroszko.

Na początku weszliśmy do klasy i zajęliśmy miejsca, po krótkiej chwili weszła klasa VI a i zajęła pozostałe krzesła. Przez chwilę zastanawialiśmy się jak włączyć transmisję. Gdy rozwiązaliśmy zagadkę, zaczął się spektakl. Po godzinie nastała przerwa przed drugą częścią przedstawienia, podczas której wychodziliśmy do toalety i po jedzenie do swoich klas. Gdy wszyscy zajęli miejsca, zaczęła się druga część spektaklu. Podczas jej trwania jeden z uczniów za złe zachowanie został wysłany do Dyrektora. Już bez zakłóceń obejrzeliśmy sztukę do końca. Po zakończeniu spektaklu rozeszliśmy się do klas na lekcje.

Według mnie to przedstawienie było bardzo interesujące oraz pouczające. Cieszę się, że mogłem obejrzeć sztukę tak nietypowy sposób.

Tymoteusz Matusiak

 

 

 

 

 

Realizowane projekty