Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

Anita Wieliczuk najlepsza w województwie

  Gimnazjalistka z Deszczna Anita Wieliczuk pokonała ponad 300 konkurentów z województwa lubuskiego w konkursie „CZYTANIE WARTE ZACHODU”. Zdobyła pierwsze miejsce. Także rewelacyjnie wypadła Oliwia Przybył, która znalazła się w elitarnym gronie dziewięciorga laureatów tej rywalizacji. Obydwie dziewczyny wygrały wartościowe nagrody, ale cenniejsze dla nich są punkty rekrutacyjne do szkoły ponadgimnazjalnej, które  zdobyły, uzyskując tytuł laureata.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 06 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie.  Uświetnili  ją Lubuski Kurator Oświaty, dyrektor   Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego,  doktor Gabriela Balcerzak szefowa gorzowskiego oddziału Towarzystwa Literatury im. Adama Mickiewicza, komisja konkursowa, w której skład wchodzą członkowie tego towarzystwa. Obecna była także gorzowska telewizja.

  „CZYTANIE WARTE ZACHODU” to konkurs zorganizowany przez Towarzystwo Literatury im. Adama Mickiewicza, nad którym honorowy patronat objął Lubuski Kurator Oświaty. Celem  przedsięwzięcia jest promowanie polskiej literatury współczesnej i czytelnictwa wśród młodzieży.  Konkurs polegał na przeczytaniu 10 lektur zaproponowanych przez organizatora i przebiegał w trzech etapach. Zawody I stopnia, przeprowadzane  w szkołach, sprawdzały znajomość treści podanych książek; II etap odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie i  polegał na napisaniu pracy literackiej na jeden z pięciu tematów związanych z problematyką podejmowaną przez teksty.  Sprawdzał umiejętność samodzielnej interpretacji przeczytanych utworów. Do I części konkursu przystąpiło ponad 300 uczniów, w drugim etapie znalazło się 171 gimnazjalistów z całego województwa, (w tym aż 12 z Deszczna!) Do zawodów III stopnia, czyli finału, zakwalifikowało się już tylko 28 uczniów. Ten etap był najbardziej stresujący, ponieważ trzeba było przed dwiema komisjami w wypowiedziach ustnych wykazać się nie tylko erudycją, ale także poprawną, bogatą  polszczyzną

Nasze uczennice, Anita Wieliczuk i Oliwia Przybył M, wzorowo zmierzyły się z tym zadaniem. Wywalczyły zaszczytne tytuły laureatek w tej, jak podkreślają, bardzo trudnej rywalizacji. Jesteśmy jedyną szkołą w województwie, która może poszczycić się dwiema laureatkami w konkursie.

 Gratulujemy!

 

Realizowane projekty