Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

Konstytucja 3 Maja w SP

SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

30 kwietnia uczniowie klas IV- VI naszej szkoły wzięli udział w szkolnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem apel miał formę międzyklasowych rozgrywek, w których wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas , wspomagani, a przede wszystkim dopingowani przez pozostałych uczniów. Jego celem stało się upamiętnienie  tego ważnego wydarzenia w historii Polski, ale również ukazanie, jak potrzebnym staje się wzbogacanie swojej wiedzy poprzez wspólne cieszenie się z faktu, że jesteśmy Polakami.

Wśród dziesięciu konkurencji, nad których przebiegiem i poprawnością czuwało jury w składzie: Pani Dyrektor- Ewa Kubiak, Pani Mariola Turek, Pani Katarzyna Latuska, Pani Teresa Leśniewicz- znalazły się te, dotyczące historii Polski, ale także jej „współczesnego oblicza”- społecznego czy geograficznego. Uczniowie odpowiadali na dwie rundy pytań dotyczących  historii i  wiedzy o społeczeństwie, musieli się wykazać nie tylko znajomością definicji „państwa” czy „obywatela”, ale także wskazać datę uchwalenia obecnie obowiązującej konstytucji, podać nazwiska włodarzy naszego państwa i gminy. Uczestnicy turnieju rozwiązywali także krzyżówki o tematyce historycznej, układali domino, na którym wypisane były znane im z lekcji historii hasła. Musieli także ułożyć puzzle z wizerunkiem Stanisława Augusta Poniatowskiego, rozwiązać rebusy, uzupełnić na kartach słowa hymnu państwowego oraz pieśni i piosenek patriotycznych. Ostatnia konkurencją było rozwiązywanie quizu o tematyce przyrodniczej, który dotyczył wiedzy na temat ukształtowania i zabytków naszego kraju.

Zmagania wygrała klasa V b, II miejsce zajęła klasa VI a, III- VI b. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w podobnym wydarzeniu już w następnym roku.

 

                                                 Aleksandra Atroszko- Szlachtowicz

 

v

Realizowane projekty