Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

,,Pinokio” , czyli muzyczna opowieść o dobrym wychowaniu

,,Pinokio” , czyli muzyczna opowieść o dobrym wychowaniu
                          To doskonały przykład adaptacji słynnej opowieści Carlo Collodiego o drewnianym pajacyka. Fantastyczna muzyka, inteligentne dialogi i gra aktorska sprzyjały tylko mile spędzonemu czasowi. Scena letnia, która dla niektórych, stałych bywalców teatru, mogła budzić pewne wątpliwości, okazała się atutem, a samo widowisko urzekało swoim przekazem.
                     Sztuka dla wszystkich , małych i dużych, starszych i młodszych, w żadnym momencie nie trącała dłużyzną. W ten wyjątkowy klimat wspaniale wpisali się uczniowie klas IV b i IV c, dla których obejrzenie wspomnianego spektaklu stało się  ciekawą lekcją konfrontacji opracowanej lektury z jego adaptacją teatralną. Wielkie słowa uznania dla odbiorców usłyszeliśmy z ust aktorki Justyny Jeleń , która wcieliła się w rolę tytułowego Pinokia. Z całą pewnością nie była to kurtuazja, lecz rzetelna ocena widza. Sami musimy przyznać, że wspomniana aktorka zaprezentowała ciekawą kreację Pinokia, a jej gra to interesująca podróż z literaturą.
             Niewątpliwie przygotowanie uczniów do odbioru sztuki ułatwiało ten szczególny przekaz. Lektura ,,Pinokio” opracowana na lekcjach j. polskiego oraz przygotowanie do odbioru poprzez pogadanki na lekcjach wychowawczych sprawiło , że wszyscy wracając do szkolnych obowiązków długo jeszcze rozmawiali  o przygodach drewnianego pajacyka w kontekście przedstawionych zasad dobrego wychowania.
                                                                    Organizatorzy i opiekunowie: D. Mażul, P. Nowaczyk, S. Byczkowski

Realizowane projekty