Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • szkoła1

  szkoła1

  sobota, 23, sierpień 2014 22:35
 • szkoła2

  szkoła2

  sobota, 23, sierpień 2014 22:36
 • szkoła3

  szkoła3

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła4

  szkoła4

  sobota, 23, sierpień 2014 22:37
 • szkoła5

  szkoła5

  sobota, 23, sierpień 2014 22:38
 • szkoła6

  szkoła6

  niedziela, 24, sierpień 2014 11:54
 • szkoła7

  szkoła7

  sobota, 27, wrzesień 2014 22:41

PINGPONGOWE MARZENIA

PINGPONGOWE MARZENIA Z PSE RECEPTĄ NA ODRODZENIE TENISA STOŁOWEGO
Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 do Programu Pingpongowe Marzenia z PSE dołączyło 15 szkół podstawowych. W tym gronie znalazła się także Szkoła Podstawowa w Deszcznie . Inicjatywa wpisana jest w realizację „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego” wdrażanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego.
Pingpongowe Marzenia z PSE to program szkoleniowy, adresowany uczniom szkół podstawowych, wspierający ich rozwój sportowy w ramach bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęć tenisa stołowego. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy w ramach Programu podnoszą swoje kompetencje w czasie szkoleń prowadzonych przez Pana Jerzego Grycana – byłego trenera kadr narodowych Polski i Australii, autora „Narodowego Programu Tenisa Stołowego”, trenera klasy mistrzowskiej w tenisie stołowy.
Zajęcia w Szkole Podstawowej w Deszcznie realizowane będą przez nauczycieli wychowania fizycznego, przeszkolonych do pracy z dziećmi poznającymi podstawy techniki gry w tenisa stołowego. Szkolenia dla nauczycieli odbyły się w dniach 9 - 12 września 2019 roku w Zielonej Górze i Warszawie, uczestniczyło w nich 22 nauczycieli, w tym nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie, przyszli trenerzy Programu.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. oraz Polski Związek Tenisa Stołowego wierzą, że za sprawą zajęć w szkołach podstawowych, potencjał medalowy naszych przyszłych reprezentantów znacząco wzrośnie.. Kluczowym elementem przyszłych sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej, jest rozpoczęcie szkolenia zawodników od najmłodszych lat. Program Pingpongowe Marzenia z PSE realizowany w Szkole Podstawowej w Deszcznie sprawi, że być może, niebawem, zawodnicy z Deszczna stawać będą na najwyższych stopniach podiów turniejów tenisa stołowego.
Program Pingpongowe Marzenia z PSE wystartował w maju 2018 roku, dotychczas uczestniczyło w nim 70 klubów sportowych prowadzących zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych. Od początku realizacji Programu przeprowadzono blisko 20.000 godzin zajęć. W ramach Programu przeszkolono 98 trenerów, na potrzeby realizacji zajęć przekazano klubom 40 stołów do tenisa stołowego, 160 płotów wygradzających pola gry oraz 1080 piłeczek. Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego: www.pzts.pl

Realizowane projekty